Poeet p?íspivku : 239
Age : 34
Registration date : 15. 01. 07

FC Bayern München Empty
PříspěvekPředmět: FC Bayern München   FC Bayern München EmptySun Jan 21, 2007 12:03 am

Age : 34

PříspěvekPředmět: Re: FC Bayern München   FC Bayern München EmptySun Jan 21, 2007 12:04 am

Futbalový veľkoklub Manchester United urobil ďalší krok k získaniu anglického reprezentačného stredopoliara Owena Hargreavesa z Bayernu Mníchov v podobe konkrétnej ponuky na prestup.

"Od dnes je to oficiálne. Manchester dal Bayernu konkrétnu ponuku. Je to pre mňa česť, že o mňa United prejavil záujem," povedal Hargreaves. Tréner "červených diablov" Alex Ferguson by Hargreavesa rád získal na dlhšiu dobu, aj keď už od septembra nehráva pre zlomeninu nohy.

Podľa nemeckého denníka Bild ponúka Manchester 20 miliónov libier, ale predstavitelia Bayernu oznámili, že prestup sa v januári neuskutoční. Rekordér v počte nemeckých titulov totiž minulý týždeň stratil ďalšieho stredopoliara Sebastiana Deislera, ktorý sa rozhodol ukončiť kariéru pre pretrvávajúce zranenie kolena.

Aky velky boj se o neho je teraz, normalne som prekvapeny že až taky.

PříspěvekPředmět: hi   FC Bayern München EmptyMon Jan 22, 2007 8:45 pm

popravde moc bayern nemusim spis treba HSV ale ti se tento rok trapi ... jinak bayern je pro me neco jako manchaster v teto sezone proste tym s dlouhou tradici a skvelym kadrem ani se jim divim ze Owena nechcou pustit...

Bayern_Mnichov_reuters
První zápas po zimní přestávce úřadujícímu německému šampiónovi nevyšel. V páteční předehrávce 18. kola bundesligy prohrál Bayern Mnichov na hřišti Borussie Dortmund po divokém průběhu 2:3 a na vedoucí Werder Brémy i druhé Schalke stále ztrácí tři body.
Oba týmy nastoupily v očekávaných sestavách, byť Dortmundu chyběl zraněný kapitán Wörns. V útoku Bayernu se představili ostrostřelec Makaay a Claudio Pizarro. Zápas začal s malým zpožděním kvůli kurióznímu momentu, když diváci naházeli na hřiště banány.

Bayern vstoupil do utkání velmi důrazně, dvěma ostrými zákroky se v prvních třech minutách prezentoval van Bommel. Jinak ovšem vládne v úvodu na trávníku Signal Iduna Parku fotbalová nuda. Až v 11. minutě po rohovém kopu Dedého zahrozil domácí Metzelder, který z dobré pozice hlavičkoval vedle. Vzápětí ovšem otevřel skóre (opět po centru Dedého) Frei, jenž zblízka zamířil hlavou přesně k levé tyči. Kahn neměl nárok - 1:0.

Bayern je zpočátku neškodný, domácí naopak gól povzbudil a kontrolují hru. Až v 21. minutě se po pěkné kombinaci na hranici pokutového území uvolnil Salihamidžič, ale vysoko přestřelil. Domácí hrozí zejména ze standardních situací - dalšímu závaru před Kahnem po rohovém kopu se hosté ubránili jen se štěstím. Vyrovnávací gól Bayernu přišel jako blesk z čistého nebe. Po centru z přímého volného kopu se v 25. minutě prosadil v šestnáctce van Buyten - 1:1.

Makaay se prosadil podesáté v sezoně, ale rozhodly dva slepené góly domácích

Hráči v červených dresech se ve druhé polovině první pětačtyřicetiminutovky probudili a zaměstnávají domácí obranu stále častěji. V 35. minutě mohl posunout hosty do vedení opět po rohovém kopu Lucio. Domácí gólman Weidenfeller podskočil míč, jenže brazilský obránce z úhlu prázdnou bránu netrefil. Na druhé straně se vytáhl proti hlavičce Kringeho Kahn. Jak je důrazný, předvedl Makaay ve 42. minutě. Po centru Salihamidžiče se v šestnáctce prosadil přes dvojici Brzenska - Degen a zblízka po zemi prostřelil Weidenfellera - 1:2. Makaay zaznamenal už desátý gól v ligové sezoně.

V úvodu druhé půle se ranou zdálky neprosadil Schweinsteiger, nebezpečně vypadající střelu zblokovala obrana. Bayern se nežene dopředu a soustřeďuje se zejména na defenzivu. Přesto se Dortmund dokázal prosadit. Frei mohl jít po padesáti minutách hry po přesném pasu Brzensky sám na Kahna, jenže mu při zpracování uskočil míč. Druhou asistenci na gól si v 57. minutě připsal Dedé a druhou branku právě Frei. Dedé opět utekl po křídle a jeho přesný centr umístil útočník Borussie za Kahnova záda. A švýcarský střelec pomohl i rozhodnout - po hodině hry dorazil jeho hlavičku (opět po rohu) zblízka do sítě Tinga - 2:3.

Spasit Bayern měl střídající Lukas Podolski, ale ani reprezentační ostrostřelec už se ve zbytku utkání neprosadil. Dvacet minut před koncem musel pro zranění střídat i autor dvou branek Frei. Zvýšit mohl čtvrt hodiny před koncem opět Brazilec Tinga, jenže jeho ránu zblízka zblokoval Lucio. Hosté už se poté nezmohli ani na závěrečný nápor.

Bayern prohrál popáté v sezoně a na vedoucí duo ztrácí tři body - Werder i Schalke ovšem mají zápas k dobru. Dortmund se naopak po výhře posunul už na sedmé místo v tabulce a na svého pátečního soupeře ztrácí osm bodů.